Kto z nas wyobraża sobie aktualnie życie bez szybkiego i stabilnego łącza w domu oraz dobrego internetu mobilnego? Technologia idzie tak dynamicznie do przodu, że dzięki stałemu dostępu do sieci możemy być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami oraz informacjami ze świata. Dlaczego tak ważne jest posiadanie dobrego internetu w domu lub w pracy?

Sprawdź prędkość oraz szybkość swojego internetu w domu lub w pracy!

Ważnym elementem dobrego internetu jest brak limitu transferu danych, należy uważnie zwrócić uwagę na ten zapis w umowie. Wielu operatorów reklamuje swoje usługi, które nie posiadają limitu transferu danych jednak podczas korzystania okazuje się, że mamy 100GB transferu miesięcznie a po wykorzystaniu tego pakietu prędkość naszego łącza spada do 64 kb/s.

Drugim bardzo ważnym elementem jest prędkość naszego internetu. To dzięki szybkiemu łączy mamy możliwość oglądania filmów czy seriali bez buforowania, uploadowania w szybkim czasie filmów na YT czy podczas rozgrywek online nie doświadczymy lagów. W celu sprawdzenia rzeczywistej szybkości internetu należy wykonać pomiar na speedtestonline.pl

Wynik pomiaru Speed Test Online dla internetu Orange
Wynik pomiaru Speed Test Online dla internetu Orange

Narzędzie typu speed test online umożliwia nam dokładne sprawdzenie prędkości pobierania oraz wysyłania danych. Sprawdzimy także wysokość ping, czyli opóźnienia, jakie posiada nasze łącza internetowe.

Test łącza internetowego oraz Ping Test Online

Speed test świetnie nadaje się do sprawdzenia i testu internetu. Posiada w swojej ofercie także kilka innych ciekawych narzędzi np. Generator haseł, Geolokalizator adresu IP oraz Tester wysokości Pingu. Sprawdzenie wysokości Pingu z pewnością przyda się graczom, to oni bowiem najwięcej uwagi poświęcają, aby ich łącze miały odpowiedni ping. Zbyt wysoki powoduje lagi oraz zacinanie rozgrywki online (w czasie rzeczywistym) co może być bardzo frustrujące. Sprawdź ping za pomocą testu na – https://speedtestonline.pl/ping-test/