W tym krótkim poradniki postaramy się przybliżyć działanie radaru lotów oraz pokazać internautom jak można w szybki sposób sprawdzić lokalizacje samolotu po numerze lotu przez internet w czasie rzeczywistym. Wszystkie dostępne informacje o locie oraz modelu samolotu dostępne są za darmo i nie potrzebujemy dodatkowych programów, czy aplikacji.

Radar lotów – jak działa? Co możemy sprawdzić za pomocą radaru samolotów?

Samoloty pasażerskiego takie jak Wizzair, Rynaiar czy LOT, wojskowe samoloty bojowe oraz prywatne posiadają na pokładzie radar lotów, który wysyła przez cały czas sygnał do wierzy o swojej aktualnej pozycji, prędkości oraz czasie lotu. Znając numer lotu możemy sprawdzić jego dokładną lokalizacje na mapie. Narzędzie takie jak Flightradar24 czy Flyradar24 udostępnia informacje o wysokości samolotu, prędkości, modelu oraz opóźnieniu, czasie startu oraz lądowania na lotnisku. Informacje te możemy sprawdzić np. na stronie z dostępnym radarem lotów:

Narzędzie, jakim jest radar samolotów działa na żywo i przedstawia informacje na mapie. Dzięki temu zawsze otrzymujemy świeże informacje, na temat samolotu naszych bliskich. Gdzie jest samolot oraz jego podstawowe parametry lotu.

Aplikacja do śledzenia lotów i samolotów na żywo.

Dedykowane aplikacje do sprawdzenia lotu samolotu, świetnie sprawdzają się podczas wyjazdów. Dzięki aplikacji na telefon cały czas możemy sprawdzić interesujący nas samolot na mapie. Aplikacje do mierzenia lotu samolotu dostępne są na smartfony oraz tablety z systemem Android, oraz iOS. Świetnie sprawdza się jako spędzenie wolnego czasu, przede wszystkim dla osób, które kochają latać i interesując się lotnictwem.