Site Kit by Google to oficjalna wtyczka zaprojektowana przez Google  do popularnego cms’a WordPress. Narzędzie i dostępnej funkcje przydatne są przede wszystkim dla webmasterów. Wtyczka łączy przede wszystkim funkcje z Google Search Console oraz Google Anatytics, a wszystkie dane będę dostępne w naszym kokpicie w WordPressie.

Site Kit by Google

Nowa wtyczka od Google zaprezentowana została na początku stycznia 2019 roku. Wiele osób pokłada spore nadzieje i możliwości w nowym rozwiązaniu od Google. Site Kit by Google posiada takie możliwości jak:

  • Search Console – popularne narzędzie do sprawdzania błędów na stronie, dodanie mapy strony, śledzenie rankujących słów kluczowych czy linków przychodzących do naszej witryny,
  • Analytics, to kombajn danych dla każdego marketingowca, otrzymamy istotne informacje na temat zachowania naszych użytkowników na sklepie czy blogu, czas sesji, źródła wizyt czy inne dane dostępne aktualnie w Google Analytics,
  • AdSense – to najpopularniejsza sieć reklama dostępna dla wydawców blogów lub stron internetowych,
  • PageSpeed Insights, przez wielu webmasterów znienawidzony pomiar prędkości i ładowania stron internetowych, wtyczka również uwzględni potrzebne dane, które pomogą zoptymalizować czas i szybkość naszej witryny. Miejmy nadzieje, że wskazówki w jasny sposób będą przedstawiać elementy, które musimy poprawić na stronie, aby nasz wynik na mobile oraz komputery był bliski 100 pkt.

Site Kit by Google