wtyczka wordpress od google

Wtyczka od Google do WordPressa „Site Kit by Google” z funkcją Search Console oraz Analytics.

Site Kit by Google to oficjalna wtyczka zaprojektowana przez Google  do popularnego cms’a WordPress. Narzędzie i dostępnej funkcje przydatne są przede wszystkim dla webmasterów. Wtyczka łączy przede wszystkim funkcje z Google Search Console oraz Google Anatytics, a wszystkie dane będę dostępne w naszym kokpicie w WordPressie.

Site Kit by Google

Nowa wtyczka od Google zaprezentowana została na początku stycznia 2019 roku. Wiele osób pokłada spore nadzieje i możliwości w nowym rozwiązaniu od Google. Site Kit by Google posiada takie możliwości jak:

  • Search Console – popularne narzędzie do sprawdzania błędów na stronie, dodanie mapy strony, śledzenie rankujących słów kluczowych czy linków przychodzących do naszej witryny,
  • Analytics, to kombajn danych dla każdego marketingowca, otrzymamy istotne informacje na temat zachowania naszych użytkowników na sklepie czy blogu, czas sesji, źródła wizyt czy inne dane dostępne aktualnie w Google Analytics,
  • AdSense – to najpopularniejsza sieć reklama dostępna dla wydawców blogów lub stron internetowych,
  • PageSpeed Insights, przez wielu webmasterów znienawidzony pomiar prędkości i ładowania stron internetowych, wtyczka również uwzględni potrzebne dane, które pomogą zoptymalizować czas i szybkość naszej witryny. Miejmy nadzieje, że wskazówki w jasny sposób będą przedstawiać elementy, które musimy poprawić na stronie, aby nasz wynik na mobile oraz komputery był bliski 100 pkt.

Site Kit by Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *